Kosova Hacker

Computers and Internet


You are not connected. Please login or register

Kardyzi...

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Kardyzi... on Sun Mar 23, 2008 9:54 am

heroid

avatar
General
General
Kardyzi i vetmuar i qan hallet e kojshis t`tij


ishte von dhe Kardyzi po ecte me shallin e tij te vetem ne qaf
rruges takoi nje te panjohur me kmishė te kuqe
dhe ja lypi ni cigare!njeriu me kemish te kuqe nuk kishte cigare po ja qiti ni Mallboro
menjeher lindi problemi tjeter : Kardyzi nuk e perdorte mallboron
Kardyzi ja kthej faliminderit po duhonin se perdori veq cigaren ktu hijin taraboshi, kaqaki njeri me kemish te kuqe u bo kuq si kmisha e
tij dhe vazhdoj te ecte per skaj kasanes se biciklistave
taraboshi edhe kardyzi meniher i hinen muhabetit edhe vazhduan te ecnin neper skajin e asfaltit te lagur nga bora e madhe qe binte ne at nate te ngroht pranvere
papritmas dalin qant e uritur qe pllatshin si mushkat e maces the Kardyzi mobilizohet me gur per ti sulmuar kit far lloj kafshe
taraboshi nisi me vrapu per te mos rene viktime e gurve t`kardyzit qe furfulloheshin gjithandej
aty pari qelluan zjarr fikesit te cet ishin duke ujitur shipkat e ni ndertese te drrasiratne me nuhatje vetanake dhe e ndihmuan kardyzin
qe te dilte nga ajo situat e cila e kaploj ne ato or te vona te parmazdites
uji i hedhur nga zjarrfiksit lagte xhamin e kerrit te karasinanit qe fliste me shoqen e tij te ngushte me ane te nje mjeti te sofistikuar
qe ata e thirrshin mjet per folje me shoqe te ngusht
Kardyzi pa Karasinanin duge peshperitur dhe ju afrua qe ta pyste se shka pe folke ai i tha se ishte duke fol me ni shoqe te ngusht qe ta provonte kit
far mjeti qe a pe funksionon per me fol me shoqe te ngushta Kardyzi u qudit dhe e nxerri pinceen qe ti lidhte zgidhsat e lidhura q i kishte ne apongat e tij te pa lidhura
ndersa kardyzi ishte i kerrysur qe ti lidhte zgjidhsat e lidhura qe kishin apongat e tij te pa lidhura.. nje sorrė duke shikuar gjith at tollovi ra me
ni kontinjer t`berllogit qe e ishte mbi kerrin e karasinanit dhe piskati krrriuuu krriuuu.. Kardyzi u qudit edhe ma shum
qe sorra nuk e dhezi parashuten dhe ra coft ne kontinjer kardyzi lajmroj meniher emergjencen e cila erdh me kulic tpaletave ujit mineral per ta derguar sorren e shkret deri ne spital po rruges per ne spital shperthehet jo guma e kulices po boca
e infuzionit dhe i keqsohet gjendja sorret saqe bjen ne kom (e kom fjelen per shok jo per dur tnirit ti qartsojim gjerat)
atypari kalun do sorra tjera qe ku e pan shokin e tyne ashtu .. ju ra muni edhe smujten me shku n`panairin e prodhimeve te huaja qe mbahej ne ni shpi t`kultures afer magjistrales muqibab-kurvalesh..
kardyzi shkoi me ble ni paqet kikirika t`blum per me ja ly krahin e thym t`sorres se lenduar
Kardyzi murr kikirrikat te leplebimosura dhe hyri ne rapartin gjinekollogjik ku ishte duke u kuruar sorra e ngrat qe ke bo ne ato momente si qav,
Kardyzi deshi te hynte ne dhom ku ishte shtrir sorra po mjeket nuk e lan qe Kardyzi tja lynte Karhin me kikirrika te leplebimosura
kshtu qe sorra vdiq dhe kardyzi bashk me taraboshin e morren n`shpi e zijten n`long t`rasojit i qiten hajvar t`rrepve dhe e pergaditen ni tav me kumpira me mish viqi te ferguar n`tupan per 7 dit e 26 or,
e cila ju shkaktoj zorren qorre en vetell dhe murren infrakt ne themra tkomes gje qe i solli ne dhomat e spitalit te kardiollogjis qe te kuroheshin
nga zorra qorre e cila ju shkaktia nga ngrenja e fareve tpjenit shokit kungllit po ksej kur ti shtohej edhe ajo gjell qe e kishin honger gje qe i solli te bini qe te dyt ne overdos
pooor kardyzi edhe taraboshi nuk diqen.. fatkeqmirsisht en spital erdh ni njeri i gat sa dy her koma e majt e sorres qe kish dek ma heret,
ai e kish pas ni san iq i shnoshke njerzt e smur nga zorra qorre n`vetell.. kshtu qe shkoi e murr ni paket kastraveca u ul ndrras tderes qymezit edhe ju qitke majmunve qe ishin tuj hanger kallamoq t`zin n`raki t`bastonit te haxhi tahir mullaaferizit xhunjor
i teqeve te shkupit e cila metod nuk pat sukses dhe te dyt diqen si heronj te vertet.
ku edhe sot e ksaj dite ata jetojne te lumtur ne shpin e tyne t`marume prej kimve t`kalit ...

(une me ni shok e kemi shkru qit pjes)

Shtatzania e llepshur e Kardyzit epizodi i dyt

Nje nat e erret me diell rruges duke ecur kardyzi takoi nja mac te eger nga pamuku dhe duke menduar si ecte ajo mac nga pamuku dhe folte vet me vete athu wall kjo mac ka ndonje gum rezerv qe hecte me vrap si nje breshk e shpejt,kardyzi mendonte qe njeriu esht vertet si nje boc plini pa gaz edhe duke mendura ai po ecte me vrap per te ndalur taraboshin qe u kthye ne shtepi!!!

Uan soponė tajm kardyzi tu la me ni knet me tush te cilin e kishte lidh me kazan trakis 40vol. ne te cilin ishte i lidhur me provajder t`tushit qe i merrte signalet me an te rrezeve infra tlulsta nka manushaqet e shkurte fejzes te cilat ishin mu ne mes te barkush se djath te berrkoces tnjollosur me ves te sabahit e cila ja rrshoj spermatozoidet kardyzit mu ne mes.

En fillim kardyzi menoj qe bretkosa ia rrshoj pak shampon ... edhe iki per n`shpin e tij qe ja kish maru baba i vet i cili kish pas dek 3 vjet para se me le Kardyzi i vogel... po pas 11 mujve derisa kardyzi ish tuj kqyr radjon e ti nkatin e dyt t`podrumit filloj me i dhimt koma.. ai meniher e morr vesh qe kish met shtatzene

dhe vrapoj deri te maqina e suxhukit qe ta laboratonte berkin e tij me ekagen dhe aty pa per te vrejtur se i kishte ardhur koha per me pjell ni inson tvogel dhe vrapoj drejt e te ni plak aty mu ne veshk te fshatit Muqiverc.

Plaka doli dhe e morri Kardyzin me krembanane me rrota dhe e futi mrena n`shpi edhe shkoj murr jack daniels prej bunarit qe Kardyzi te kishte pjellje sa me te lezeqme dhe te hatashme.

Plaka erdhe me nxitim te kadalshem dhu ju pervjel punes me mong tgata duke e ngjyr durt ne jack edhe tu i thon Kardyzit jepiiiiii jeppiiii se dul mes ma merr ftyren Kardyzit i dilshin nirst e dkes pres sikletit plaka e pa qe Kardyzi tash e mas ka mi pas ni trrashigimtar dhe ja ngjiti emnin Quki pa lejen e Kardyzi.

Rritja e Qukit

Kardyzi masi qe e pjelli femin nisi ta mesonte Qukin e vogel se si duhej te rritej per tmos u zvoglur.
Quki nisi te hecte me temlikun e tij te cilin ja maroj baba i vet prej farve tmranshme t`qiqibajnuzit kom leshatuk.Dhe Quki luki i vogel ecte pa probleme me temlikun te cilin ja maroj Kardyzi.
Kardyzi nisi te sqetesohej per te birin e vet , qe po i ecte me nxitim tshpejt me ndjena te speed king-it me temlik ,dhe ja heki 2 diferenciallin prej perdorimit , Quku i vogel ja nisi te qante me gaz te perlotshem se temliki i tij i metke ne lula te tepihit dhe nuk dilte dot pa 4x4 po qti besh kshtu e ka parketi.
Pas disa ditesh Quki nisi te ecte pa temlik dhe pa u mbajutur, doli ne rrug dhe u njoftua me shoket u muhalles te cilet e ngjishin moti po kurr pa e njoftur ,dhe ja nisin duke luajtur beth en bark me top tigar 5 me likur te antilopes t`utbune me viq tpeshkaqenit,pa pritmas po me vet dije Erdhi kardyzi i pergjakur nga lotet e ndjersitur.
Quki me shoket e tij Olin Koqin edhe Buqkanoviqin (minoritet mi plotsu standartet) vrapun drejt kardyzit per ta pyetur se iq kishte ndodhur, me rrethanat e para qe nuk u vreshin ne ato momente kaplimi panikes, ja japen ndimen e par me disa letra te ikmekave Turbo dhe me rizlla te ikmekave cigare dhe ja ndaluan derdhjen.
Te sa po cekurit me lart formuan grupin e tyre per tja nxerr hakin kardyzit dhe formuan grupin "Leshi ner setlla".Grupi nisi ti lypte autort e krymit te cilit as Kardyzi nuk i ngjike por pas disa ditesh i gjeten po nuk ishin kon ata!
Leshi ner setlla nuk ju da punes deri sa i gjeti dhe i boni byk te pambukit me arom t`cfekllave horizontale dhe ja lan hakin Kardyzit i cili ende ishte nen ankthin e trrenes per qef qe ja kishin bo pa kurr far motivi tpunes.
Kur u kthyen ne shtepi per ti trreguar Kardyzit se ja kishin la borgjin , Ai faqe bardh u qua nga dysheki ku e rrethonin 4 bjonde me flok tzi dhe ju rrshoj renin tkaterve dhe Kardyzi i tha Qukit se tu paska rrit quki tu paska bo luc po Kardyzi filloj te qeshte me ironi dhe persi i tha: Quki im i vogel kercen lart kercen posht ai per zemren time osht ma i miri shok trralalala trriili sonte kini mu kput tu q``` pikė


By une


hajt met mira Laughing

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum