Kosova Hacker

Computers and Internet


You are not connected. Please login or register

Fjalori i Gjakoves

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Fjalori i Gjakoves on Sun Mar 23, 2008 10:00 am

heroid

avatar
General
General
1. XHYZENTI - koridor
2. KREDENAC - dollap
3. ASHQIHONE - dhome e vecante e ndertuar ne oborr te shtepise ku pergatitej ose
ruhej ushqimi
4. MULLO - mllefi
5. FAMXHYMLEK - kemish
6. DOGRI - menjehere
7. QIMQI - kinse
8. MINIVISH - i merdhire, i mavijosur
9. PERBALLADONE - haptazi
10. BALLGUR - me bark, koment i pamenduar
11. TALLAHUT - i pagdhendur, budalle
12. KABA - i madh, dangall
13. ALLABATANE - pa lidhje
14.RRAKSHAJA - gjera te prishura, te hudhura, te papaluara
15. RRAQE - gjera te ndryshme te panevojeshme
16. RRAKADYL - duke u rrotulluar
17. RRAKNY - te rrexosh dicka
18. NYJAFQ - i merrolur
19. MIZIVIR - i poshter,Qe i dhimet dicka, Cikrrimtar...Fikan
20. KUKUBAN - frikacak, i vetmuar, ndjella keq
21. ME YZER - shtatezene
22. YZERHONE - nevojtore
23. FYLFYL- i trullavt, trullan
24. MASLLAHAT- dicka e madhe dhe efektive, profesionale
25. SHIDET - ngjarje e madhe
26. SHTAPALAK - gjere e gjate
27. TAKAHYK - mentalisht i pazhvilluar
28. FURDULLA - lloj i embelsires
29. SNI - sofer
30. N'KET MOZE - para do kohe
31. DELIDAKUZ - femije sherraman
32. RESMA - fotografi
33. QUQBYC - rri ulur ne toke
34. FELQ - efeee
35. SAMUN FRANGJULL - i bjen samun pa suxhuk
36. NAMRUD - njeri i rende, pa qere
37. BIGAJIHAK - piskfillti, papritur
38. KASTILE - enkas
39. QIKEMENGJE - fiokes
40. ALLANUMRILE - vajze me namuz
41. HUMUMGJIK - banjo
42. RUSPA - diqka me vlere
43. BOJ KYRYMYZ - nje ngjyre ne mes te gjelbertes mshel dhe qel
44. EKMIQIHONE - bukepjekes
45. PERDESYZ - i pa ftyre
46. DELLI - damari
47. FILL - menjehere
48. LLAPANXHESH permbledh shuplak, shapull
49. QESHTUTNE - keshtu valla
50. TE BOJ PER IFTI te rrafi shum, te smuj
51. PR ISHON qe nuk perdoret m
52. NEMELAZEM mos bini ne besdi
53. TARAMAD objekt per tutjen e fmiejve (dhompir)
54. CACEL lugat, dhompir
55. I PREKEN NE MELL jo ne rregull n kry
56. MASKARALLYK ngjarje e trazuar
57. NOMA E ZEZ katastrof
58. MUBAREQ njeri i pa sherr
59. HAMSHUR njeri qe nuk mendon gjat, qe nuk lodh trurin
60. MASLLAHAT korrekt
61. QINIBAZ njeri qe imiton
62. QINU imituar
63. ASLI e vertet, qe ka te bej me realitetin
64. HEJLI KOFT te ligat
65. QUKULUK fmij qe e bn veten pr ta dashur
66. TEQLIF i nevojshem
67. MOS JA LE NOMIT mos ja nxjerr fundit, mos ja tepro
68. TEKRAR perseri, apet
69. PRALLAZ dera qe te qet te fqiu
70. DUGOJ dyqan, shitore
71. NALLONE nallqe
72. MET ZON KEP me te shfrytzu materialisht
73. LLUK-LLUK falas, gratis
74. NONA E DAJES gjyshja, mama e mames
75. ELTEME/ILETEME njeri i merzietshem, fol shum
76. MUHALIF/MUHALIFGJI njeri qe fol shum e pa kuptim
77. NAMAZGJA treg, pazar
78. RRYP katunart, ne Gjakov
79. 124 grup i madh njerz, shum njerz
80. FILTERE frguese, fertere
81. KOTEC shtepiza ku mbahen pulat
82. KREDENAC - komod e vogel per ruajtjen e ushqimit
83. TEVEQEL njeri pa moral, pa respekt
84. NAMRUZ naiv, njeri vetanak
85. SILI karrig
86. SNI tepsi e madhe
87.BYTYN a jeni bytyn., a jeni krejt (trruq)
88. TAKAYT i pa gdhenur
89. VARG - a jeni varg, a jeni mir te gjith, (trruq)
90. RRAQEGJI njeri qe mbledh gjra pa vler
91. JAPI shtepi e po sa mbaruar
92. HUMUMGJIK banjo, wc
93. DANGALL njeri jo shkatht fizikisht
94. SASHTRIS frik e madhe
95. ALLASHTRIS pergaditur temperaturen e ujit (uj te vokt)
96. PAQAMUR persheshe me kos e me huder i perzier
97. IRI - e urrej, i pa deshirueshem
98. NAMRUD i zymt
99. TAMASQAR dhimcan
100. PRREK - shum i uritur (ushqim)
101. KAVALER dor lir (pare, lek)
102. KYVET forc
103. HYGJYM, TURR hyz, hap
104. VUGJUD for shpirtrore
105. RRAKADYL e rrexuar s rrotulluari
106. TARASHQELLYK qef, ndjenj e mir
107. AZGON njeri serioz
108. GJAKAJDUR njeri i shpurdher, i zoti
109. TESLIM ne gjendje jo te mire shendetsore
110. NALET ILON - dreq
111. KUPUK njeri pa marre, respekt, arrogant
112. PONDEL, PONDLAN njeri me tesha te vjetra
113. BUKPERMYS - njeri pa ndergjegje
114. ZBRU duart kur te zbardhen prej ujit
115. KAPADAI trim, i zoti
116. HAVRUZ oturak,
117. KANAC - perparse, per gatimin e ushqimit
118. BENKIC perparse per femij
119. TAKAYT njeri i vjeter, qe rrin veq ne shpi, bajat
120. PORT kiliker
121. GULLUB kiliker imadh
122. SALLKOM ngjarje tragjike
123. IDARE mu bo idare, - mu mbledh diqysh
124. ANGLLATIS spejgu thell, me ta shti ne trru
125. QIQERR zgjuar, pa gjum
126. ZARI nafak (ne pont)
127. STIF- plot
128. ZAHAR nashta
129. TATAKURT ne gjendeje kritike (shendetsore)
130. SKOMJE varferi
131. KYT ne sasi shum shum te vogel
132. NYNQ kry fort
133. KOLLODONT past e dhomve
134. GASTARE got
135. ZIJAFET fest e organizuar nga grat per gra
136. GLLANC e re flak
137. ZHIG nostalgji (kam zhig)
138. DAS djal zoteri, djal i pashem, i menqur
139. HATASHME fantastike
140. PUPA me n her e tempo te shpejt, shpejt, fllesh
141. DAKIK minut, qast
142. HASHAFTAS en e thell, per gjella apo sallad
143. SKRROP i lagur shum (nga shiu)
144. TELALL lajm i pa konfirmun
145. PARROLL pifje
146. BAKSUZ njeri pa fat
147. NGJETI naj ka tjeter
148. TYRQE turqisht
149. OMELE derte, halle, probleme
150. HALLEJK femer, pa karakter, e pa nder
151. KARAVLLEJK - plak qe vjedh fmi (ne gjuhen e femijve)
152. LLASTYK katunar
153. RRXH kur te merr gjumi qe nuk mundesh mi qendru te zgjuarit, moment gjumi,
154. GROP tradhti, rren, mos ma bo grop, mos me tradhto
155. KAJMAK perdoret kur je i knaqen, ishte mir, ishte kajmak., fantazi
156. PALLEN E SEFAS Sefa te madh, qef te madh, knaqesi
157. HAKIKAT njri shpirt mir, i ndershem, zemer gjr
158. GJYMERT shpirt mir, dor shlir
159. APRRAZ kukall, qakall, maqallung (hahaha)
160. MRTEQYP person me sjellje dhe veprime jo te mira.
161. LLAPANGJESH fus shuplak
162. TARASHQELLYK ndjenj knaqsi, knaqesi psh kur te pin aj edhe rrin
163. BARIN SYVE mashtrim parash, me ta qit barin syve, met marr pare (lek)
164. XHAMAZLLYK sjellje apo veprime qesharake, qesharaki
165. MAZUN qere jo e mir, i merzitur, i zemeruar
166. LLUKAT honger pa kontroll
167. LLUKAN - person qe han pa kontroll dhe shum
168. SORRAT buk, ftyr, pejsa e perparme e ftyres
169. IXHAIZ - siguri, besim
170. UGURIZESH paralizohesh
171. ZINXHIN - pasanik
172. PESHKESH - dhurat
173. QYL - falas, shfrytezim
174. JAPI - koridor i madh

Hajt Me tmira

View user profile

2 Re: Fjalori i Gjakoves on Fri Mar 28, 2008 3:29 pm

lindaa41

avatar
Junior Member
Junior Member
hahahahahaha sje normal a:D ka i morre mer kto fjel:Dgjakovaree

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum