Kosova Hacker

Computers and Internet


You are not connected. Please login or register

me bo radio online

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 me bo radio online on Tue Mar 25, 2008 8:37 am

heroid

avatar
General
General
1. DUHET TĖ KENI INTERNET KONEKCION 24 ORĖ (BROADBAND PĖR MBI 100 DĖGJUES)

2. IIS SERVICES TĖ INSTALUAR - NĖSE NUK DINI SE SI INSTALOHET IIS SERVICES JA NJĖ SQARIM:

SHKONI NĖ START>CONTROL PANEL>ADD/REMOVE PROGRAMS>ADD/REMOVE WINDOWS COMPONENTS

PASTAJ SHKONI KU SHKRUAN INTERNET INFORMATION SERVICES DHE KLIKONI DETAILS DHE ZGJEDHNI WORLD WIDE WEB SERVICE DHE KLIKO
OK DHE PRIT TĖ INSTALOHET (DUHET TĖ KENI CD-NĖ E WINDOWS XP PROFESSIONAL TĖ VENDOSUR NĖ CD-ROOM)

3.DUHET TĖ KENI IP STATIKE

4.DUHET TĖ KENI TĖ INSTALUAR WINAMP-IN

SHKOJM TĖ SHKARKOJMĖ SHOUTcast SERVER nė: http://www.shoutcast.com/downloads/sc1-9-8/shoutcast-dnas-1-9-8-windows.exe
PASI TĖ MBAROJ SHKARKIMI E HAPIM DHE E INSTALOJM

PASTAJ SHKOJM E SHKARKOJM SHOUTcast DJ DSP nė: http://www.shoutcast.com/downloads/shoutcast-dsp-1-9-0-windows.exe
PASI TĖ MBAROJ SHKARKIMI E HAPIM DHE E INSTALOJM

SHKOJM TĖ KONFIGUROJM SHOUTcast SERVERIN: My Computer> C: > Program Files > SHOUTCAST > sc_serv.ini
sc_serv.ini E HAPIM ME WORDPAD

HAPET NJĖ TEKST:
E GJEJM KU SHKRUAN MaxUser=32
NUMRIN 32 E NDRYSHOJM E BĖJMĖ 100

PASTAJ E GJEJM KU SHKRUAN Password=changeme
changeme E NDRYSHOJM E BĖNI SI TĖ DONI POR NUK DUHET TA HARONI SE DO NA DUHET MĖ VONĖ

PASTAJ E GJEJM KU SHKRUAN PortBase=8000
8000 DUHET NDRYSHUAR NĖ 8015

E BĖJMĖ SAVE DHE I MBYLLIM TĖ GJITHA DTRITARET.

TANI SHKOJMĖ NĖ: Start>Programs>SHOUTcast DNAS>SHOUTcast DNAS (Console)
E LĖMĖ TĖ HAPUR

SHKOJMĖ TEK WINAMP-I KLIKOJMĖ ME ANĖN E DJATHT DIKU LART

SHKOJMĖ TEK Options>Preferences
HAPET NJĖ DRITARE SHKOJMĖ TEK: DSP/Effect> Nullsoft SHOUTcast Source DSP v1.8.2b [dsp_sc.dll]

HAPET NJĖ DRITARE TJETĖR KU SHKRUAN SHOUTcast Source

SHKOJMĖ TEK Output
POSHTĖ SHKRUAN Address e shkruani IP Statike tuajėn
TEK Port SHKRUANI 8015
TEK Password PASSORDIN E NJEJTĖ QĖ E NDRYSHUAM PAK MĖ PARĖ
TEK Encoder ZGJIDHNI 1
TEK Reconnection Timeout SHKRUANI 0

PASTAJ SHKOJMĖ NĖ Yellowpages DHE SHKURAJM SIPAS DĖSHIRĖS

SHKOJMĖ TEK BUTONI TJETĖR Encoder
TEK Encoder Type ZGJEDHIM MP3 Encoder
TEK Encoder Settings ZGJEDHIM 24KBPS, 22.050kHz, Mono

SHKOJMĖ TEK BUTONI TJETĖR Input
KĖTU ZGJEDHIM NĖSE DUAM TĖ LISHOJMĖ MUZIKĖ NGA SOUNDCARD-I APO WINAMPI

SHKOJMĖ PĖRSĖRI TEK Output BUTONI DHE E BĖJMĖ CONNECT
MOS HARONI IP TUAJ DHE PASSOWRDIN

PĖR TA VĖRTETUAR SE A PUNON HAPIM INTERNET EXPLORERIN DHE SHKRUANI IP STATIKE TUAJ DHE PORTĖN
(PĖRSHEMBULL 62.162.255.21:8015) EDHE QIKAQ OSHT KREJT PUNA .

hajt met mira lol!

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum