Kosova Hacker

Computers and Internet


You are not connected. Please login or register

Më shumë se 50....

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Më shumë se 50.... on Thu Mar 27, 2008 3:27 pm

Supa dhe nona
Ni djal shaki ulet me honger buk me baben e vet. E kërkon supen e ja nisin mi qit syt lot pi supes nxet.

Pse pe kan? – pi thot baba i vet.

Mu kujtu nona e dekne.

Edhe baba i vet e kërkon supen e janisin mi qit syt lot.

Pse pe kan? – pi vet tash djali baben.

Mu kujtu nona jote se çfar kupili ma ka lon.

Tash Tjetra
Bukt e ftofta
Shkon ni fmij me ble buk edhe pi vet furraxhin:

A keni buk t’ftofta?

Po.

E pse nuk pi gjuni?

Nazmija e Avnija n’korze
Ishin kon Nazmija e Avnija edhe përnat dilshin n’korze. Ni dit bike shi edhe vendosen mi bo korzen en shpi. Ja nisin me shetit her kNej her aNej. Tu shetit Nazmija pe ja lidh shuplak Avnis. Bohet nervoz Avnija:

O biri i k***** , po shka t’bona qe ma hine?

I kthehet Nazmija:

A nuk pi sheh ton ky milet tu shetit a? Mes shaj palidhje se e han edhe qetrenLeonardo di Caprio dhe polici shiptar
Shkon Leonardo di Caprio n’Shipni edhe tu hec neper Tiran bjen en ni grop teper t’fell edhe lyp Nihm. Kalon ni polic edhe vet:

Kush osht bre?

Leonardi di Caprio.

30$ - i thot polici.

E pse bash 30.

Se 10$ osht dalja për person.Xhepi
Njoni shkon cullak en kafe dhe kur t’vjen kamarieri edhe masi qe ta merr porosin nuk ja dan syt.

Shka mi ki hap syt? – e vet ky tipi cullak.

Jo viq pet kqyri ku muNesh mi pas paret

Paret e njejta
Per shka t’shtin n’burg? – pi vet ni i burgosen shokin e dhomes.

Palidhje, en gjyq em than kishe shteti pe prodhojke pare si t’miat.


Puntori i nëndetses
Dy t’burgosen pe bisedojin:

Për shka t’kan denu? – pe vet njoni.

Paj e kom thy ni dritare en pun.

Po a, e ku ki punu?

En nëndetse

Me komfor dhe pa komfor

Ni turist shkon mi marr ni dhom me qira edhe e vet ni puntore t’re qe punojke aty:

Qfar dallimi ka dhoma me komfor dhe pa komfor.

Ne dhomat pa komfor shërben gjyshja jeme – i përgjigjet puntorja.


Marrveshja
N’autobus hijin tre hejna edhe thojin:

Tash kena me ju marr paret edhe me ju dhunu.

Kur shka me pa, krejt plaka autobusi.

Ni hajn qeter thot:

Jo, viq paret pi marrim.

NUK E PATEM QESHTU MARRVESHJEN – piskaten plakat


25-50

Goni kthehet pi shkolles i përgjaken.

A apet koket rreh a?

Po, me Ardianin. 50

A t’kom thon me nxheh deri n’50 para se mu përla? – I thot nona e vet.

Po, po Ardianit nona e vet i kish pas thon me nxheh deri n’25.Mosha e gjyshes
Gjyshe sa vjet i ki? – e vet mesa gjyshen.

Valla qaq shum mu kan bo sa nuk i di mo?

Po pse nuk pi kqyl n’blek, se n’blekt e mija shklun pi tli vjeqe deli n’katel.Nazmija e Avnija n’kinema
Shkojin Nazmija e Avnija mi kqyr ni film en kinema. Diku ka mesi i filmit dalin dy vet tu bo gara me kerre e Nazmija e Avnija lidhen me ka 100 € se a kan me bo ndeshje a jo?

Nejse, aktort bojin ndeshje edhe Avnija ja jep paret Nazmis, po kur t’maron filmi, tu dal jasht Nazmija i thot Avnis:

Merri paret, se nuk pe muj me t’i marr se e kom pa ket film edhe ni her ma përpara.

Aiiii, edhe un e kom pa dy her ma përpara po meNova qe nuk e bojin apet ket budalliki.

Mali i zi VS China
Bohet qysh bohet edhe Mali i Zi i shpall luft Kines. Mlidhet Xiang Xemini(kryetari i Kines) me gjeneralat e vet edhe ju thot „ Ku osht mer ky far Mali i Zi“ Ni gjeneral e merr harten edhe pe ja kallxon ni pik t’vogel n’hart.

Sa banor i ka?

600.000

Qoni ja dy mahall – urdhnon kryetariTenkat e Shipnis

Mlidhet parlamenti i Shipnis për me vendos qysh mi Nihmu luften e UçK-s edhe ni deputet qohet e thot:

Pe ju japim ni tenk.

Qohet qetri e thot:

Masi qe na nuk jemi ne luft pe ju japim te dyjat


Dilli
Qfar t’mire kemi pi Diellit? – bon pytje profesori i gjeografis.

Qohet njoni edhe thot:

N’t’vërtet kurrfar t’mire s’kemi pi Diellit se naten nuk bon drit e diten kshtu-ashtu osht drit.


Gabimi
A osht e vërtet qe djali jyt me ni shkelm e ka rrxu lisin?

Po, se e ka shkel pedalin e gazit tu meNu qe ka shkel kushnicen.
Patlixhonat
Shkon ni djal i vogel te pemshitsi edhe i thot:

Ami 5 kg patlixhona po ami t,vogjel se nuk muj me bajt roN.Profesioni (Alfabeti)

Gjykatsi e vet të pandehurin:

Gjykatsi: Qfar profesioni ki?

I pandehuri: Jom analfabet?

Gjykatsi: Mir, thuje alfabetin.Plaçkitsi

En 12 t’nates bon telefoni en stacion t’policis edhe Nihet ni zo i femnes:

Em ka hi ni person i panjoher n’banes, ju kisha lut me ardh mi marr nesër ka ora 10.Qeli me flok
Ni mjek thirr en stacion t’policis edhe ju thot:

Ni budall i rrezikshem u ik pi spitalit.

Po a? Qysh doket?

Osht qel, i ka flokt e gat.

Qysh muNet mu kon qel edhe mi pas flokt e gat? – bohet nervoz polici.

Po a t’thash qe osht budall.E keshnja
Ni budall keshke sa mujke edhe qatypari pi kalon ni koleg:

Shka ki qe pe kesh kaq shum?

O mu kujtu ni shtos qe nuk e kom dit.

View user profile

2 Re: Më shumë se 50.... on Thu Mar 27, 2008 3:32 pm

heroid

avatar
General
General
hauahuahauhauhauahuahuahauhauahahuahuahau huahauhuahauhauh uah uah uahau ahuahuaauaahahahauhauhaauaaahahhahahahhahahahhaha Very Happy Laughing Laughing Laughing

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum