Kosova Hacker

Computers and Internet


You are not connected. Please login or register

rritni mundsit e internet explorer 7

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 rritni mundsit e internet explorer 7 on Sat Mar 22, 2008 5:26 pm

heroid

avatar
General
General
Rritni mundėsitė e Internet Explorer 7

Shtojca pa pagesė e shfletuesit tė Microsoftit, IE7, dukshėm ia rrit mundėsitė, e disa thonė qė e barazon me ato qė i ka shfletuesi konkurrent, Firefox.


www.ie7pro.com

IE7 Pro ėshtė njė shtojcė pa pagesė, derisa lidhjen deri tek faqja pėrkatėse mund ta merrni nė fund tė kėtij teksti. Pas instalimit, IE7 duket krejtėsisht njėjtė si mė herėt, por njė linjėn e statusit i shtohet edhe njė ikonė me anė tė sė cilės thirren opsionet e shtojcės IE Pro. Opsionet e shtuara do tė janė shumė tė njohura pėr shfrytėzuesit e Firefoxit sepse bėhet fjalė pėr shumė nga ato opsione qė Firefoxi i pėrmban nė vete, por edhe opsionet tė cilat nuk mund tė merren me instalimin e shtojcave tė Firefoxit.

Njėra nga mundėsitė mė tė rėndėsishme qė merren me instalimin e kėtij programi pa pagesė, janė mundėsitė e menaxhimit mė tė mirė tė tab-ave dhe shtojcat pėr bllokimit tė reklamave dhe flash-ave tė animuar nė faqet e hapura.

Janė interesante edhe udhėzimet pėr shfrytėzues (User scripts) tė cilat mund tė kyēen pėr tė rritur funksionalitetin. Disa prej mundėsive tė fituara nga kėto udhėzime janė “marrja” nga YouTube apo video shėrbimeve tjera, apo dhe ndryshimi i pamjeve tė disa nga faqeve mė tė popullarizuara nė internet.Kyēja dhe shkyēja e mundėsive tė reja tė cilat IE7Pro i jep shfletuesit tė ri tė Microsoftit ėshtė jashtėzakonisht e thjeshtė, derisa informatat mė tė detajuara pėr ēdo mundėsi mund tė gjenden nė wiki faqen e programuesve, tė cilėt qėndrojnė pas kėtyre tė dhėnave. Pėrfundimi ynė ėshtė qė njė herė kur tė provoni kėtė shtojcė - mė nuk do tė mund tė punoni pa tė.

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum