Kosova Hacker

Computers and Internet


You are not connected. Please login or register

pika en monitor

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 pika en monitor on Sat Mar 22, 2008 5:33 pm

heroid

avatar
General
General
A keni pyetur ndonejehere vetveten se si te ndreqni piken qe ju del ne LCD monitorin tuaj, dhe gjith ky investim ne LCD teknologjine ka ndonjehere ndonje hap te keq si p.sh pikat ne monitor a thua vall mund te ndreqet, nje teknologjist i cili ben disa teste ne nje webfaqe na tregon se ka disa zgjidhje mirepo se sa jan ato zgjidhje te sakta do te mvaret nga ju.

Ne webfaqen me poshte mund te provoni se ne qofte se keni pike ne monitor si ta humbni ate pike keni dikund rreth 5 hapa dhe 5 opcione per te humbur piken, pra duhet te keni nerva per te punuar dhe mos te hidheroheni me monitorin tuaj dhe ta gjuani per dritare!

Te webfaqja i keni edhe fotografite se si duhet punuar per piken per t'u humbur nga monitori, besoj qe shumica ne bote kane kesi probleme per ate edhe ka ardhur deri te kjo zgjidhje

more info : http://www.instructables.com/id/Fix-...n-LCD-monitor/

View user profile

2 Re: pika en monitor on Fri Mar 28, 2008 3:05 pm

lindaa41

avatar
Junior Member
Junior Member
shka osht mer kjo pika ne monitorr???Very Happy:D

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum