Kosova Hacker

Computers and Internet


You are not connected. Please login or register

me bo server ne counter strike

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 me bo server ne counter strike on Sat Mar 22, 2008 5:24 pm

heroid

avatar
General
General
Si te behet njer Server ne Counter-Strike
Ja prane vijim do te shikoni se shi qelet nje Server i Cs ne Root

Kjo Vlen vetem per Rootat Linux

Sė pari shkojm : mkdir /usr/hlds
dhe e hapim: cd /usr/hlds

Pastaj shkojm me downloadimin e fileve .


shkruajmė:

wget http://www.steampowered.com/download/hldsupdatetool.bin

wget http://www.cstrike.ro/cstrike_files/engine.v15.tgz

wget http://ovh.dl.sourceforge.net/source...0-linux.tar.gz

wget http://ovh.dl.sourceforge.net/source....3-cstrike.zip


dhe kėtu pėrfundon downloadimi i fileve qe nevoiten .


vazhdojmė ::

shkruajmė :

1. "chmod +x hldsupdatetool.bin
./hldsupdatetool.bin"

2. "./steam -command update -game valve -dir"edhe kjo perfundoi


per me aktivizu patchin ( per CS Server ) vazhdojme keshtu :

rm -rf engine_amd.so
rm -rf engine_i486.so
rm -rf engine_i686.so
tar xfvz engine.v15.tgz

( njė nga njė ) .

per me pa server.cfg ( pra ku jan t'gjitha komandat shkojm keshtu Razz )

"cd /usr/hlds/cstrike" aty eshte "server.cfg"

================================================== ========================

si ta instalojmė Statsme ?

1. Shkojmė: "unzip statsme-2.8.3-cstrike.zip to /usr/hlds"
2. Per me aktivizu "/rank" "top 10" shkojm kshtu: n'statsme.cfg e ndryshojmė sv_storebyauth nga 1 nė 0 .
3. " me kaq perfundoi instalimi i statsme dhe aktivizimi i /rank dhe /top10 "
# Krejt po pysin qysh me startu serverin Neutral veprojmė kėshtu:

# "cd /usr/hlds" kur hapet "/usr/hlds" e shkrujm qita "./hlds_run -game cstrike +ip ip.ip +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 32 +map de_dust2"

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum